SYSTEMY AUTOMATYKI BUDYNKU

Są to odpowiednio dobrane i współgrające ze sobą inteligentne systemy, którymi można zarządzać, sterować, programować. Inteligentny budynek, inteligentny dom, system zarządzania budynkiem - Building Management System (BMS). Inteligentny system budynku składający się z systemów czujników i detektorów umożliwia, za pomocą zintegrowanego systemu, zarządzanie i sterowanie wszystkimi znajdującymi się w nim instalacjami. W funkcjonalny sposób prowadzi do zapewnienia Wam komfortu, poprawy bezpieczeństwa, zminimalizowania kosztów eksploatacji bądź ograniczenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń.
Pozwala Wam min na:
- sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym w zależności od stanu obecności osób w pomieszczeniach oraz ruchu, w oparciu o natężenie światła itp.,
- sterowanie ogrzewaniem osobnych pomieszczeń,
- sterowanie wentylacją, klimatyzacją i filtracją w oparciu o parametry jakości powietrza tj. zawartość dwutlenku węgla i wilgotność,
- obsługę urządzeń audio-video i innych codziennego użytku,
- ochronę poprzez zintegrowany system kontroli dostępu, system przeciwpożarowy,
- sterowanie oddymianiem pożarowym, umożliwia sterowanie i monitorowanie klap przeciwpożarowych,
- zarządzanie produkcją i magazynowaniem energii odnawialnej z własnych mikroźródeł,
- symulację Waszej obecności, kiedy Was nie ma, poprawiając ochronę Waszego bytu i mienia,
- inteligentny i zdalny monitoring połączony z zaawansowanym systemem alarmowym,
- aktualny dostęp do prognozy pogody.

Poniżej producenci, z którymi współpracujemy.
Serdecznie zachęcamy do bliższego poznania owych firm.

FACEBOOK

SYSTEM.FIBARO

YOUTUBE

FibaroCom

System FIBARO to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne na rynku. Umożliwia bezinwazyjną instalację. Już nie musisz kłaść setek metrów czy kilometrów kabli. Nasze zminiaturyzowane moduły instaluje się w dowolnej puszce podtynkowej za włącznik np: światła, rolety, itd. i działają w każdej instalacji. Jako jedyny na rynku, w instalacjach bez przewodu neutralnego (starego typu) potrafi sterować oświetleniem typu LED, czy świetlówkami. Nie "łączy" się trwale z infrastrukturą. Robisz remont mieszkania, burzysz ściany i zmieniasz koncepcje, nie przejmuj się, wyjmij moduł ze ściany i zainstaluj w nowym położeniu. Dzięki sieci mesh, nowy moduł odświeży swoje położenie i będzie dalej współpracował z pozostałymi elementami systemu.


PREZENTACJA

www.fhome.pl/

YOUTUBE

F&Home

Firma F&F powstała w 1992 roku na bazie spółki handlowo-usługowej działającej w branży elektronicznej. Jej wcześniejsze doświadczenie marketingowe, jak i techniczne z zakresu elektroniki i elektrotechniki pozwoliło stworzyć firmę produkcyjną oferującą szeroką gamę elektronicznych urządzeń sterujących. Pierwotnie ofertę firmy stanowiły głównie automaty zmierzchowe, automaty schodowe i czujniki zaniku fazy. Strategia firmy opiera się na stałym poszerzaniu oferty i zajmowaniu atrakcyjnych nisz rynkowych. Obecnie oferta F&F obejmuje swym zakresem wiele urządzeń dla potrzeb automatyki domowej i przemysłowej. Współpraca działu badawczo-rozwojowego firmy ze środowiskiem naukowym oraz klientami końcowymi prowadzą do dynamicznego rozwoju oferty i pozwalają tworzyć urządzenia o coraz wyższym stopniu zaawansowania technologicznego, czego przykładem są sterowniki programowalne PLC MAX oraz system inteligentnego domu F&Home. Obecnie F&F jest znaną w Polsce marką, a wyroby pod nią produkowane trafiają również na rynki Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Serbii, Niemiec, Grecji, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Portugalii, Chile i Stanów Zjednoczonych.