Systemy alarmowe.

Są to odpowiednio ze sobą powiązane urządzenia służące do zabezpieczenia Waszego obiektu przed włamaniem (system alarmu - włamania) lub pożarem (system przeciwpożarowy).
System alarmu włamania.

Montujemy najczęściej z pasywnych czujników na podczerwień (PIR - Passive Infra Red), które reagują na ruch i z czujników magnetycznych (kontaktrony). Czujniki najczęściej umieszczamy w otworach budynku (na oknach, drzwiach, bramach garażowych). System ten zazwyczaj uzbrajany lub rozbrajany jest poprzez wpisanie na klawiaturze odpowiedniego kodu ustawianego przez nabywcę.

Jako dodatkowy element do systemu alarmu włamania polecamy system antynapadowy w postaci ukrytego przycisku lub pilota, za pomocą których podczas zagrożenia możemy uruchomić tzw. cichy
alarm – wzywając ochronę.

Główne elementy składowe systemu alarmu włamania.
W skład systemów alarmowych najczęściej montowanych przez Delta Security wchodzą:
Centrala alarmowa.
Będąca sercem Waszego systemu, wyposażona w układ
sterujący całym systemem, zasilacz i akumulator.
Klawiatura alarmowa.
Za pomocą, której komunikujecie się z centralą.
Różnego typu czujniki i detektory wtargnięcia.
Które inteligentnie reagują na występowanie ruchu w polu widzenia. Są nimi:
- Pasywne czujki podczerwieni.
Reagują na zmianę promieniowania podczerwonego emitowanego
przez obiekty o temperaturze wyższej od temperatury otoczenia.

- Czujniki mikrofalowe.
Działają wysyłając falę elektromagnetyczną i odbierając falę
odbitą od poruszającego się obiektu. Są wrażliwe głównie na ruch
w kierunku od i do czujnika.

- Czujniki ultradźwiękowe.
Działają wykorzystując fale akustyczne w zakresie niesłyszalnym
i reagują na ruch ośrodka powietrza w związku z tym podatne
są na fałszywe alarmy wywołane przepływem powietrza.

- Czujniki inercyjne – wibracyjne.
Reagują na występowanie drgań/wstrząsów w miejscu/powierzchni,
na której zostały zamontowane np.

- Kamery telewizji przemysłowej.
Działają w połączeniu z detektorami ruchu w obrazie.
- Czujniki ciśnienia.
Działają reagując na zmianę ciśnienia przy otwieraniu pomieszczenia.
- Czujniki sejsmiczne.
Działają reagując na wybuch.
- Czujniki dostępu do zamków montowane na zamkach sejfów.
- Czujniki światłowodowe.
Reagują reflektometrycznie na próbę pokonania ogrodzenia.
Sygnalizatory.
Urządzenia akustyczne lub akustyczno-optyczne służące do sygnalizacji
uruchomionego systemu alarmowego.
Dialer telefoniczny.
Przekaźnik informujący za pomocą sieci telefonii stacjonarnej o załączeniu,
wyłączeniu bądź czuwaniu alarmu.
Moduł GSM.
Przekaźnik informujący za pomocą sieci komórkowej GSM o załączeniu,
wyłączeniu bądź czuwaniu alarmu.
Radiopowiadomienie.
Przekaźnik informujący za pomocą fal radiowych o załączeniu,
wyłączeniu bądź czuwaniu alarmu.
Radiolinia.
Pilot umożliwiającymi zdalne załączenie, wyłączenie, czuwanie bądź
uruchomienie opóźnienia na wejście do obiektu alarmu napadowego.
Blokady.
Urządzenia uniemożliwiające kradzież, dostęp lub ucieczkę.


Poniżej producenci, z którymi współpracujemy.
Serdecznie zachęcamy do bliższego poznania owych firm.

YOUTUBE

satelsecurity

SATEL jest firmą prywatną z zaangażowaniem 100% kapitału polskiego, zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą najwyższej jakości urządzeń elektronicznych. Gama produktów firmy SATEL obejmuje przede wszystkim centrale alarmowe, sygnalizatory, czujki, stacje monitorujące, sterowniki radiowe, dzielniki ekranu oraz zasilacze buforowe. Zarówno sprzęt, jak i jego oprogramowanie oparte są na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, w całości opracowanych przez wysoce wykwalifikowaną kadrę inżynierską działu badawczo-rozwojowego. Stałe inwestycje w nowe technologie zapewniły firmie SATEL wiodącą pozycję na rynku, a umiejętność trafnego rozpoznania i zaspokojenia potrzeb rynku owocuje rozwojem myśli technicznej oraz podniesieniem standardu życia użytkowników naszych produktów. Proces produkcji prawie w stu procentach odbywa się w sposób zautomatyzowany, z wykorzystaniem linii technologicznej wiodących światowych producentów, co gwarantuje zachowanie stałych warunków technologicznych i umożliwia uzyskanie praktycznie niezawodnego produktu. Zastosowanie w produkcji wiodących technologii i stała współpraca z dostawcami najlepszych podzespołów zapewnia wysoki poziom jakości wytwarzanej techniki. Wysoka wydajność parku maszynowego i jego uniwersalność pozwalają zachować atrakcyjność cenową pełnej gamy produktów. W trosce o zachowanie najwyższej jakości na każdym etapie - od fazy projektu poprzez prototypowanie, produkcję - każdy produkt musi spełnić szereg wymogów, jak również podlega wielokrotnemu testowaniu, dzięki czemu cechuje się optymalnymi właściwościami, takimi jak niezawodność, łatwość montażu i użytkowania. W firmie SATEL funkcjonuje certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2000.


YOUTUBE

...

DSC (Digital Security Controls) jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa elektronicznego. Jako eksperci stoją na czele produkcji od rewolucyjnych central, do wiodących w branży produktów IP monitorowania alarmów i eleganckich, współczesnych samodzielnych bezprzewodowych paneli. DSC - zawsze idzie na przód i w środek przestrzeni bezpieczeństwa. Firma założona w 1979 roku, ma dumną historię innowacji. Od tego czasu wprowadzili pierwsze w branży małe i atrakcyjne manipulatory bezpieczeństwa i mikroprocesory PŁYT alarmowych, które wyznaczają obecnie nowe standardy w zakresie wydajności, wygody i łatwości użytkowania. W 1990 DSC nabyte Sur-Gard, konkurenta specjalizujący się w centrum wyposażenia stacji monitorującej, w 1998 r., dodaje się do rodziny marek z nabyciem włoskiego producenta produktów bezpieczeństwa, Bentel. Grupa DSC została przejęta przez Tyco International w 2002 i DSC, Sur-Gard i Bentel stał poszczególnych marek w ramach Tyco Fire & Portfolio Bezpieczeństwa. W 2007 Tyco podzielone na trzy niezależne, spółek giełdowych z DSC ruchu pod nowym szyldem Międzynarodowego Tyco. W 21 wieku, DSC kontynuuje wprowadzanie innowacji w zakresie monitorowania bezpieczeństwa, najwyższej internetowej łączności bezpieczeństwa i bezprzewodowych produktów bezpieczeństwa. Projektują i produkują panele bezpieczeństwa, urządzenia sterujące, wykrywające, produkty komunikacyjne i okablowania strukturalne. Produkty DSC są w domach i przedsiębiorstwach na całym świecie. Globalna marka z najwyższymi standardami DSC jest globalną marką z siedzibą w Toronto. Jest dostrzegana w ponad 140 krajach przez partnerów dystrybucyjnych, integratorów i dystrybutorów zabezpieczeń dla przywództwa i wiedzy - i dla produktów najwyższej wydajności i niezawodności. Zakłady produkcyjne w Kanadzie i we Włoszech, poprzez zespoły inżynierów prowadzących i ekspertów ds. bezpieczeństwa są stale rozwijane wprowadzając innowacje w zakresie jakości, niezawodnych produktów bezpieczeństwa. Celem DSC jest ciągły rozwój aktualnych norm ISO, zapewniania jakości i metodologii Six Sigma dla najwyższej efektywności produktów, wydajności i niezawodności. Technologia i doświadczenie - idealne połączenie DSC wypuszcza niezrównane połączenie najnowszej technologii i doświadczenia w branży. Wyniki są niezawodne, wszechstronne, trwałe a rozwiązania bezpieczeństwa o najwyższej jakości są łatwe w instalacji, łatwe w użyciu, i łatwo rozbudowywalne.


FACEBOOK

...

YOUTUBE

MarcomVisonic

Światowy lider w dziedzinie elektronicznych systemów zabezpieczeń. Grupa Visonic, założona została w 1973 roku, wyrobiła sobie reputację światowego lidera w projektowaniu, rozwoju i produkcji wysokiej jakości systemów i urządzeń w branży zabezpieczeń elektronicznych. Posiadając 30-letnie doświadczenie dotyczące praktycznie każdego z aspektów zabezpieczeń, Visonic obsługuje rynek instytucjonalny, komercyjny i mieszkaniowy zarówno w dziedzinie ochrony osobistej jak i ochrony własności. Grupa Visonic jest rozpoznawana dzięki stosowaniu zaawansowanych, opatentowanych technologii, niezawodnych systemów wysokiej jakości, oraz kompetentnej i wrażliwej na potrzeby klienta obsłudze.


FACEBOOK

KseniaPolska

Jako lider innowacyjnych rozwiązań firma KSENIA SECURITY wdrożyła w swoim produkcie najnowocześniejsze technologie, a wśród nich NFC i Loquendo TTS. Firma kładzie szczególny nacisk na ponadczasowe wzornictwo, europejską produkcję i poszanowanie zasad ochrony środowiska. Dzięki zastosowaniu drobiazgowej kontroli technicznej oraz najwyższej klasy komponentów, urządzenia wchodzące w skład systemu KSENIA SECURITY są liderem na skalę światową. Elastyczna polityka firmy, zorientowana na najbardziej złożone oczekiwania rynku, skutkuje krótkim okresem wdrażania nowych produktów. Produkty i rozwiązania z palety produktów KSENIA Security adresowane są dla najbardziej wymagających klientów, oczekujących ponadprzeciętnej wygody i prostoty użytkowania. Dzięki zorientowanej na realizację oczekiwań klienta końcowego koncepcji projektowania systemu, tworzenie koncepcji projektowych jest wyjątkowo proste. W ramach realizacji projektu największym ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia projektanta. I właśnie z tego powodu, produkt ten jest adresowany do osób o wysokim poziomie kreatywności i otwartości na nowoczesne rozwiązania.
System alarmu przeciwpożarowego.

Najczęściej złożony jest z optycznych czujników dymu, czujników ognia oraz przycisków ręcznego powiadamiania zwanych Ręcznymi Ostrzegaczami Pożarowymi (ROP). W dużych obiektach instalujemy połączenia ze strażą pożarną oraz z innymi systemami ochrony p.poż. - automatycznymi systemami gaśniczymi (zraszacze wodne, systemy gaszenia gazem), systemy nawiewowe i oddymiania, awaryjne oświetlenie, dźwiękowy system ostrzegania (DSO) itp.


Detektory pożaru (czujki wykrywaczy pożaru, ostrzegacze pożarowe)
W skład systemów przeciwpożarowych montowanych przez Delta Security wchodzą:
Optyczne czujki dymu.
Działają reagując na dym powodujący rozpraszanie światła podczerwonego
emitowanego przez diodę LED.
Jonizacyjne (izotopowe) czujki dymu.
Działają reagując na niewielką ilość substancji radioaktywnej, która jonizuje powietrze.
Sygnał alarmowy jest w nich uruchamiany, gdy cząsteczki dymu połączą się ze zjonizowanymi
przez czujkę cząsteczkami powietrza.
Półprzewodnikowe detektory dymu.
Reagują na substancje chemiczne wchodzące w skład dymu.
Termiczne.
Reagują na ciepło wydzielane w trakcie spalania. Odporne na dym.FACEBOOK

...

YOUTUBE

...

POLON-ALFA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. od ponad 50 lat rozbudowuje pozycję lidera w elektronice profesjonalnej; jest dobrze znana zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.W okresie półwiecza, od zakładu badawczo-doświadczalnego, opracowującego unikalną aparaturę do pomiaru promieniowania jonizującego, rozszerzając asortyment i częściowo zmieniając profil produkcji oraz rozwijając moce produkcyjne, POLON-ALFA przerodził się w największego obecnie w Polsce producenta systemów sygnalizacji pożarowej. Stawiając czoło konkurencji i mając na celu utrzymanie najwyższej jakości produktów decydujących o bezpieczeństwie ludzi, wszystkie produkowane urządzenia spełniają ostre wymagania norm europejskich, a wprowadzony w firmie już w 1998r. system zarządzania jakością ISO 9001 gwarantuje wysoką niezawodność wyrobów.


YOUTUBE

...

Aritech jest jednym z niewielu producentów jakości od ponad 30 lat w bezprecedensowej udaje się zachować. Aritech zawsze w czołówce nowych sytuacji i podnosi poprzeczkę nieco powyżej. Odnosi się to również do usługi. Produkty Aritech być obsługiwane przez wiele lat po ich usunięciu. Istanieje